Radiofoniczne Centrum Nadawcze w Konstantynowie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Materiały prasowe, wywiady
wywiady

S. Wojciechowski, operator windy Alimak, elektryk - opowiada

Drukuj PDF

Pan Stanisław związany był z masztem i radiostacją od samego początku. Rozpoczął pracę 2 listopada 1971r jako pracownik Mostostalu na stanowisku konserwatora wyciągarek, transformatorów i wszystkich innych urządzeń elektrycznych. W końcowej fazie budowy montował instalacje elektryczną pod oświetlenie przeszkodowe na maszcie, wykonywał również inne prace elektryczne. Po zakończeniu budowy został zatrudniony w RCN Konstantynów jako operator windy Alimak oraz elektryk. Pracował do lipca 1997r kiedy to przeszedł na emeryturę.

Więcej…
 

Prasa donosiła...

Drukuj PDF

Materialy z gazet codziennych publikowane przy okazji wydarzeń w RCN w Konstantynowie.

Więcej…
 

Wywiad z M. Siedlarkiem

Drukuj PDF

Według informacji przekazanych przez byłych pracowników RCN Konstantynów opuścił Pan obiekt jako ostatni , proszę podać datę pana odejścia ze służby Polskiej Radiofonii , a tym samym ostatecznego zamknięcia ośrodka .

M.S. Pracę w Konstantynowie zakończyłem pod koniec 2003r. Dokładnie 27 grudnia .

Podczas naszej wizyty na terenie RCN z okazji 20-tej rocznicy katastrofy masztu 08.08.2011r. niestety nie zostaliśmy wpuszczeni do wnętrza budynku głównego . Natychmiast jeszcze na miejscu pojawiły się spekulacje dotyczące kompletności urządzeń nadawczych i pozostałego wyposażenia .

Więcej…