  Minęła kolejna, już 21 rocznica katastrofy , tym razem bez echa , bez najmniejszej wzmianki w mediach. Nawet Polskie Radio w programie pierwszym nie poświęciło chwili czasu antenowego dla przypomnienia tej ważnej rocznicy .
Był najwyższy , stał się najdłuższy , jak to skomentował pewien złośliwy dziennikarz ! Przeglądając ostatnio materiały znalazłem pewną perełkę, klimatyczne zdjęcie (pocztówka) z lat 70-tych ubiegłego wieku, przedstawiające Konstantynowskiego giganta , osnutego ciemnymi chmurami , na odwrocie emocjonalny komentarz , o treści jak że podobnej do tej, którą znamy z telewizji , wielokrotnie cytowanej w radiu , jak również na tej stronie ...
Słowa te w nocy z 8 na 9 sierpnia napisał inż. Witold Czowgan , jak sam to określił był to emocjonalny komentarz - epitafium , które dziwnym zbiegiem okoliczności doczekało się błyskawicznie plagiatu.
|
  20-ta rocznica katastrofy masztu - relacja z wizyty. Rok 2011 dla nas pasjonatów był szczególny. Wielkimi krokami zbliżała się bowiem okrągła dwudziesta rocznica katastrofy masztu. Pierwsze działania organizacyjne rozpoczęły się z dużym zapasem już w styczniu .
Niestety ostatecznie mój wniosek został rozpatrzony negatywnie. Kolejną próbę (bardziej dla uspokojenia własnego sumienia, niż nadziei na sukces) podjąłem pod koniec lipca 2011r. a więc tuż przed rocznicą . Tym razem otrzymałem błyskawicznie wiadomość z informacją , że prośba została rozpatrzona pozytywnie ! więcej >>
|
 " I znowu się trochę wzruszyłem przeglądając stronę Konstantynowa... czasami zadaję sobie pytanie: a gdyby udało się odbudować - jak dzisiaj wyglądałby rynek radiowy i Jedynka?"
Ale wydaje się, że jednak ci wszyscy, którzy "popierali" mnie w dążeniach do odbudowy masztu, tak naprawdę grali ze mną i z opinią społeczną i dlatego musiałem po decyzji Sądu Administracyjnego w Łodzi zacząć starania o budowę własnego ośrodka nadawczego (tzn. nie obiektu TP) i wtedy udało się, ale ciągle szkoda, że nie udało się z Konstantynowem...
W listopadzie 1990 roku został dyrektorem Programu Pierwszego Polskiego Radia, a w 1993 roku - pierwszym prezesem Zarządu Polskiego Radia S.A. (był nim do końca I kadencji maj 1998). Zarząd, którym kierował przeprowadził gruntowną modernizację radia nowe studia, org. transmisji radiowej, system cyfrowej satelitarnej dystrybucji wszystkich programów, przebudowa radia na Myśliwieckiej (Muzyczne Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej), zorganizowanie kanału edukacyjnego Polskie Radio BIS, budowa nowej siedziby dla Informacyjnej Agencji Radiowej i Archiwum PR przy ul. Malczewskiego.
Pod koniec kadencji doprowadził do powstania radiowego centrum nadawczego w Solcu Kujawskim(otrzymał za to Złoty Krzyż Zasługi i tytuł Honorowego Obywatela Solca Kujawskiego).
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Krzysztof Michalski (ur. 4 października 1954 r.), polski dziennikarz i komentator naukowy, z radiem związany od 1981 roku. Pracował we wszystkich programach Polskiego Radia, zajmując się przede wszystkim popularyzacją nauki i techniki. Przygotowywał takie programy jak: Człowiek i Nauka, Klub Trójki, Bliskie Spotkania, Wieczór Muzyki i Myśli, Widnokrąg, Eksperyment Teoria Praktyka, WIST quiz popularnonaukowy, Cudowny Świat Nauki, Echo, Wieczór z Jedynką.
|
Modulacja nadajnika AM
 Istota modulacji amplitudy, systemu "wymierajacego w radiofonii" na korzysc nowszych formatów. Polega na kodowaniu sygnału informacyjnego (szerokopasmowego o małej częstotliwości) w chwilowych zmianach amplitudy sygnału nośnego (inaczej nazywanej falą nośną).
Uzyskany w wyniku sygnał zmodulowany jest sygnałem wąskopasmowym, który nadaje się np. do transmisji drogą radiową. Rysunek po lewej stronie pokazuje wygląd sygnału zmodulowanego AM tonem sinusoidalnym.
|